Блог

Знайшли скарб розрита кабанами

Подружжя з села Мартинчек, під час походу в околицях Ликавы до гори Великий Чоч, знайшли скарб розрита кабанами. Тепер вони отримають 100% вартості свого відкриття!

Чоловік, прогулюючись з дружиною по району, изрытому кабанами, зауважив шматочки кераміки і розкидані монети, залишив скарб на місці і викликав відповідні органи. Вони чекали на місці, охороняючи знахідку, протягом 3 годин до прибуття археологів і це окупилося. Ми раніше писали про подібному випадку також з участю кабанів.

Адже згідно з місцевим законодавством, якщо шукач повідомляє про своє відкриття «на місці», і воно зроблено археологічними методами, він має право на винагороду у розмірі 100% від економічної вартості знахідки. В цьому випадку всі вимоги були виконані.

Нашли клад разрытый кабанами

Як додає археолог Фурман у своїй 13-річній практиці в Жиліні, він ще не відчував нічого подібного. Зазвичай археологи і реставратори звикли до того, що люди приходять в музей і в їх кабінеті висипають монети на стіл.

клад 2019

Відкриття близько Ликавки унікально і цінно, тому що у фахівців є можливість досліджувати його в місці знаходження. Монети були зібрані з площі близько двох квадратних метрів. Точну кількість монет поки не відомо, але воно напевно перевищує 1600 штук – лише срібними угорськими динариями.

У дрібній ямі було тріснуте дно глечика з іншими монетами і тканиною, в яку вони були загорнуті. Горщик був накритий металевою кришкою, яка була поруч. Скарб був закопаний на невеликій глибині близько 20 см, а це значить, що людина, яка його сховав, дуже поспішав. Знахідка була виявлена недалеко від історичного торгового шляху.

Клад разрытый кабанами

Історична цінність скарбу невимірна, і економічна ціна буде розраховуватися на основі вартості кожної монети окремо і вказуватися фахівцями. Пара отримають винагороду, як говорить закон.

Нашли клад разрытый кабанами

Археологи датують приховування скарбу 1527 роком або незабаром після цього. Вони пов’язують його з бурхливим роком громадянської війни між Фердинандом Габсбургом і Яном Заполи, який боровся за здобуття угорського престолу, пояснив Мартін Фурман. Додамо, що в шістнадцятому столітті звичайна людина навряд чи міг мати такий стан. Швидше за все скарб був захований торговцем.

Запис Знайшли скарб розрита кабанами вперше з’явилася Знахідки ТОП.

Click to comment

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Most Popular


To Top
Рекомендуем: Окна и Балконы | Купить двери входные Бровары | Плёнка теплосберегающая для окон | Окна | Двери | Товары из Германии