Блог

Як я знайшов гарне місце копа з допомогою брошури

Головна » Цікаво дізнатися » Як я знайшов гарне місце копа з допомогою брошури

Як я знайшов гарне місце копа з допомогою брошури

Дата публікації: 15 серпня 2016 о 15:03Это место копа, я нашёл с помощью старой брошюры

Це місце копа, я знайшов з допомогою старої брошури

Буває «нельотна погода» для копа, поганий настрій або, наприклад, ностальгія… Я, звичайно, всідаюся в м’яке крісло і гортаю історичну літературу (не забувайте, що справжній копач в якійсь мірі і букініст), в надії знайти гарне місце для копа. В аналогічні періоди часу я також займаюся реставрацією раніше знайдених артефактів. Але це, як кажуть, тема для іншої статті і їх ви можете знайти на сторінках мого кладоискательского блогу.
Так ось, в один із таких днів, попиваючи чайок і смакуючи смачним печивом, я познайомився з цікавою, досить старою брошурою під назвою «Записки Чумака». В ній згадувалося місце проживання священика в лісі. Маленька така брошурка, не більше двох десятків сторінок.

І те, у процесі читання, корисного з тієї брошури виявилося всього… десять пропозицій! А все інше не представляло інтересу в контексті мого захоплення: описувалося життя і важка робота чумаков (вони ж візники, виноторговцям, солеторгівці). Автором цієї брошури був хлопець, який описав свою біографію від хлопчика до дорослого чоловіка.

Тепер найцікавіше. Коли автору було шість років, бабуся повела його до священика на літній церковний свято. Цей священик мав цілительськими здібностями і приймав людей у себе вдома в лісі. І в брошурі описується цікавий момент, коли автор з бабусею пройшли два величезних провалля і піднялися на гору, то побачили в дали прекрасний будинок, в якому проживав священик.

На сьогоднішній день там вже немає ніяких будівель і споруд, просто ростуть дерева. Я знаю цю лісову гай дуже добре, але ніяких залишків від будівель не бачив і навіть нічого не чув про них. Тому слова «перейшли два яру і піднялися на гору» — не давали мені спокою.

Серебряный крестик на месте жительства священника

Срібний хрестик на місці проживання священика

Де ж ці будови, описані автором в старій брошурі? Першим ділом я переглянув карти Шуберта, але не виявив якихось позначень, де міг проживати священик. Якихось двісті років стерли з лиця землі присутність людини в цій місцевості. А адже колись там вирувало життя, люди будували будинки і дороги, народжували дітей, виховували їх… В якийсь момент всього цього не стало, наче й не було ніколи.

При відсутності яких-небудь інших непрямих даних, вирішую все-таки знайти це місце в лісі. І ось якось теплим квітневим днем, озброївшись металошукачем і супутнім спорядженням, я переходжу два яру, подымаюсь на гірку, проходжу 150 метрів і в мене перша знахідка… старий цвях!

За цвяхом почалося ціле нашестя металломусора. В кінці-кінців у протязі декількох днів, мною були знайдені всі чотири фундаменту будівель, згадуваних автором побіжно в цій брошурі! Люди в цих краях були не дуже багаті, але серед металломуссора все ж було знайдено велику кількість хрестиків. Так само присутні монети Катерини другої. Місце в цілому виявилося вельми вдалий у плані знайдених мною різних дрібничок, і я періодично повертаюся сюди в пошуках нових знахідок двохсотлітньої давності.

Крестик, найденный на территории, где жил священнослужитель

Хрестик, знайдений на території, де жив священнослужитель

Ось така історія: сліди давніх поселень я знайшов з допомогою маленької старої брошурки, де автор ненавмисно залишив координати на карті. Я відкрив для себе сьогодні забуте людьми місце і вважаю, що таких місць ще дуже багато і вони чекають свого відкриття.

Мені було б цікаво дізнатися і почути від кладокопателей їх історії відкриття закинутих і забутих місць (таких, яких немає навіть на картах). Може хто з вас теж знайшов якесь місце з допомогою літератури або за розповідями старожилів? Напишіть про це в коментарях.

Ваш Олександр Максимчук!
Краща нагорода для мене як автора — Ваш лайк в соціальні мережі (розкажіть друзям про цієї статті), також підписуйтесь на мої нові статті (просто вкажіть у формі нижче свою адресу електронної пошти і Ви будете першими читати їх)! Не забувайте коментувати матеріали, а також запитуйте будь-які питання, що цікавлять Вас з приводу пошуку скарбів! Я завжди відкритий до спілкування і намагаюся відповідати на всі Ваші запитання, прохання і зауваження! Зворотній зв’язок на нашому сайті працює стабільно — не соромимося!

Click to comment

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Most Popular


To Top
Рекомендуем: Окна и Балконы | Купить двери входные Бровары | Плёнка теплосберегающая для окон | Окна | Двери | Товары из Германии