Блог

Поселення Ячники — Бориспільський район

Місця по Київській області, Бориспільський район, Ячники

Багатошарове поселення було розташоване на дюнном підвищенні краю борової тераси Дніпра, поруч зі старіцей в його заплаві, на захід від колишнього с. Ячники.
Зараз селище знаходиться на лівобережжі Канівського водосховища, в 10 км на південь від с. Сошникив. Виявлено розвідками Д. Я. Телегіна, В. А. Круца, Д. Ю. Потрібного 1979р, було інтерпретовано як пам’ятка раннього залізного віку.
Поселение Ячники

В даний час збереглася лише частина пам’ятки, культурні шари якого простежуються протягом 60м в оголенні берега водосховища, підносячись над рівнем останнього на 4-5 м. В 1996-2001рр. охоронні дослідження тут про водив М. В. Роздобудько.

находки
На видувах культурного шару і розмивах зібрана велика колекція підйомного матеріалу епох бронзи і раннього заліза, київської культури. Останній найбільш численний.
В зачистці культурного шару виявлено котлован житла, що має в профілі оголення ширину 4м і поглиблений на 0,6 м в материк. З заповнення котловану вибрано близько 50 фрагментів грубо ліпних судин київського типу.

Керамічний комплекс поселення складається переважно з циліндро конічних, округлобоких, биконических горщиків з трохи відхиленими вінчиками, прикрашеними пальцевими вдавленням або насічками.
культурный слой Ячники
Виявлено не скільки сковорідок-дисків з низькими бортиками. З культурного шару з київської керамікою відбуваються так само биконические ребристі лощені пряслиця, залізний ніж, точильні бруски. Поселення, по всій видимості, відноситься до раннього (до черняхівському) етапу київської культури.
керамика культурный слой

Матеріали київського горизонту пам’ятника частково опубліковані [Роздобудько, 2002, с. 233, 234], зберігаються у фондах Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав».

Запис Поселення Ячники — Бориспільський район вперше з’явилася Xabar.

Click to comment

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Most Popular


To Top
Рекомендуем: Окна и Балконы | Купить двери входные Бровары | Плёнка теплосберегающая для окон | Окна | Двери | Товары из Германии